Gıda Devi İflas Bayrağını Çekti!

Türkiye’de iflas haberleri dur durak bilmiyor. Firmalar tek tek kapılarını kapatmak zorunda kalıyor. Kriz, ülkenin dört bir yanında giderek daha fazla hissediliyor.

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Maksul Gıda ve sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi. Şirket, geçtiğimiz aylarda 150 şubesini kapatmış ve faaliyet göstermekte olan son 50 şubesini de kapatma kararı aldı.

3 YIL ÖNCE 150 ŞUBEYİ KAPATMIŞTI

Türkiye’de 200’den fazla şubesi olan Maksul Gıda ekonominin getirdiği zorluklara daha fazla dayanamadı. 3 yıl önce konkordato talebinde bulunan Maksul Gıda 200 şubenin 150’sini kapatmıştı.

“ŞİRKETİN TOPARLANMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Mahkeme, şirketin için bilirkişi raporu talep etti. 3 bilir kişi, şirketin toparlanmasının mümkün olmadığını ifade eden raporu sundu. Yeniçağ’ın haberine göre Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, görülen duruşmada Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi.

YÜZLERCE ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI

Türkiye’nin kuruyemiş devi Maksul Gıda kalan 50 şubesini de kapatma kararı aldı. Aylardır maaşlarını alamayan yaklaşık 200 çalışan kapatma kararının ardından işsiz kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir